Gaisa mitrums
Gaisa mitrums ir ūdens tvaiku daudzums gaisā. Ūdens tvaiks ir ūdens gāzveida stāvoklis. Silts gaiss spēj saturēt vairāk ūdens tvaika, tāpēc, gaisam atdziestot, mitruma var kļūt par daudz un tas izdalīsies no gaisa tai vai citā formā. Šo stāvokli ar gaisa 100% mitrumu sauc par rasas punktu.[1] Mitruma ietekmē rodas nokrišņi, rasa vai migla. Augsts mitruma daudzums samazina ķermeņa svīšanas efektivitāti, jo sviedri grūtāk iztvaiko no ādas; līdz ar to cilvēks var pārkarst.

Gaisa mitrumu raksturo šādi lielumi: absolūtais, relatīvais un specifiskais. Absolūtais mitrums ir ūdens tvaika masa vienā kubikmetrā gaisa. Relatīvais mitrums ir ūdens tvaika parciālspiediena attiecība pret piesātināta tvaika parciālspiedienu tajā pašā temperatūrā.
Gaisa mitruma veidiŠis ar fiziku saistītais raksts ir nepilnīgs. Jūs varat dot savu ieguldījumu Vikipēdijā, papildinot to. - ↑ Anita Biseniece. Ģeogrāfija 6. klasei. Rīga : Apgāds Zvaigzne ABC, SIA, 2002. 146. lpp. ISBN 9984-22-115-6.
🔥 Top keywords: SākumlapaSpecial:SearchKarless PudždemonsE-klaseDaiga MieriņaLatvijaOjārs VācietisEvika SiliņaAugusts VossKalnu KarabahaRīgaSenā GrieķijaImants ZiedonisEdgars RinkēvičsSenā ĒģipteSpecial:RecentChangesLatviešu alfabētsEiropas SavienībaMākslinieciskās izteiksmes līdzeklisEduards VeidenbaumsRainisKalnu Karabahas konfliktsMiķeļiLatvijas administratīvais iedalījumsPirmais pasaules karšRenesanseDatortīklsLatviešu valodaVieglatlētika